List of Embryo concerts: Difference between revisions

mNo edit summary
mNo edit summary
Line 984: Line 984:
|-
|-
|1975/11/13
|1975/11/13
|Münster, DE <br /> Halle Münsterland (Rock Zirkus with Odyssee and Satygraha)
|Münster (Westfalen), DE <br /> Halle Münsterland (Rock Zirkus with Odyssee and Satygraha)
|
|
|<ref name=":58" />
|<ref name=":58" />
Line 1,120: Line 1,120:
|-
|-
|1976/06/24
|1976/06/24
|Münster, DE <br /> Apollotheater
|Münster (Westfalen), DE<br /> Apollo-Theater
|
|
|<ref>Münsterländische Volkszeitung, 26.06.1976
|<ref>Münsterländische Volkszeitung, 26.06.1976
Line 2,802: Line 2,802:
|-
|-
|1988/??/??
|1988/??/??
|Münster, DE <br /> Themroc
|Münster (Westfalen), DE<br /> Themroc
|Official Bootleg
|Official Bootleg
|<ref name=":27">https://www.organissimo.org/forum/topic/22904-any-embryo-fans-here/?/topic/22904-any-embryo-fans-here/=</ref>
|<ref name=":27">https://www.organissimo.org/forum/topic/22904-any-embryo-fans-here/?/topic/22904-any-embryo-fans-here/=</ref>
Line 2,905: Line 2,905:
|-
|-
|1989/??/??
|1989/??/??
|Münster, DE <br /> Café Kuba
|Münster (Westfalen), DE<br /> Café Kuba
|
|
|<ref>https://www.facebook.com/share/p/DZM9MrG8jw1GfLCn/</ref>
|<ref>https://www.facebook.com/share/p/DZM9MrG8jw1GfLCn/</ref>
Line 3,214: Line 3,214:
|Bootleg
|Bootleg
|<ref name=":42" />
|<ref name=":42" />
|-
|1994/03/19
|Kirchen, DE<br /> Zur Burg
|
|<ref>Siegener Zeitung, 08.03.1994</ref><ref>Siegener Zeitung, 21.03.1994</ref>
|-
|-
|1994/05/22
|1994/05/22
Line 3,259: Line 3,264:
|
|
|
|
|-
|1995/03/18
|Kirchen, DE<br /> Zur Burg
|
|<ref>Siegener Zeitung, 07.03.1995</ref>
|-
|-
|1995/04/30
|1995/04/30
Line 3,460: Line 3,470:
|Breitenbach am Herzberg, DE <br /> Burg Herzberg (Burg Herzberg Festival)
|Breitenbach am Herzberg, DE <br /> Burg Herzberg (Burg Herzberg Festival)
|Bootleg
|Bootleg
|<ref name=":42" />
|<ref name=":42" /><ref>Siegener Zeitung, 11.07.1998</ref>
|-
|-
|1998/10/03
|1998/10/03
Line 7,311: Line 7,321:
|-
|-
|2006/10/19
|2006/10/19
|Minden, DE<br /> Musicbox
|Minden (Westfalen), DE<br /> Musicbox
|
|
|<ref>Mindener Tageblatt, 24.10.2006</ref>
|<ref>Mindener Tageblatt, 24.10.2006</ref>
Line 7,868: Line 7,878:
|-
|-
|[[2015/08/03]]
|[[2015/08/03]]
|Münster, DE<br /> Kulturverein Frauenstraße 24
|Münster (Westfalen), DE<br /> Kulturverein Frauenstraße 24
|
|
|
|
Line 8,588: Line 8,598:
|-
|-
|2019/07/23
|2019/07/23
|Münster, DE<br /> Kulturverein Frauenstraße 24
|Münster (Westfalen), DE<br /> Kulturverein Frauenstraße 24
|
|
|
|
Line 8,869: Line 8,879:
|-
|-
|<s>2020/05/18</s>
|<s>2020/05/18</s>
|<s>Münster, DE<br /> Frauenstrasse 24</s>
|<s>Münster (Westfalen), DE<br /> Frauenstrasse 24</s>
|
|
|
|