List of Embryo concerts: Difference between revisions
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 717: | Line 717: | ||
|Hamburg, DE <br />Fabrik | |Hamburg, DE <br />Fabrik | ||
|1:53:16 <br /> Disconforme "Invisible Documents" | |1:53:16 <br /> Disconforme "Invisible Documents" | ||
|<ref> | |<ref>Hauptstraße, ??.04.1974 | ||
[https://wf203.net/index.php?title=File:1974-04Fabrik.jpg File:1974-04Fabrik.jpg]</ref> | [https://wf203.net/index.php?title=File:1974-04Fabrik.jpg File:1974-04Fabrik.jpg]</ref> | ||
|- | |||
|1974/05/18 | |||
|Tønder, DK<br /> Tønderhallerne | |||
| | |||
|<ref>Der Nordschleswiger, 14.05.1974 | |||
https://ezeitung.nordschleswiger.dk/titles/dernordschleswiger/5642/publications/7201/pages/8</ref> | |||
|- | |- | ||
|[[1974/06/02-03]] | |[[1974/06/02-03]] | ||
| Line 1,145: | Line 1,152: | ||
|<ref>http://laokoon.bplaced.net/manag3.html | |<ref>http://laokoon.bplaced.net/manag3.html | ||
</ref> | </ref><ref>Der Nordschleswiger, 18.08.1976 | ||
https://ezeitung.nordschleswiger.dk/titles/dernordschleswiger/5642/publications/7826/pages/13</ref> | |||
|- | |- | ||
|[[German Rock Festival, Cloppenburg 1976|1976/08/21-22]] | |[[German Rock Festival, Cloppenburg 1976|1976/08/21-22]] | ||
| Line 2,800: | Line 2,809: | ||
|Official Bootleg | |Official Bootleg | ||
|<ref name=":27" /> | |<ref name=":27" /> | ||
|- | |||
|1988/07/29 | |||
|Kiel, DE <br /> Traumfabrik | |||
| | |||
|<ref>Der Nordschleswiger, 23.07.1988 | |||
https://ezeitung.nordschleswiger.dk/titles/dernordschleswiger/5642/publications/11668/pages/26</ref> | |||
|- | |- | ||
|1988/11/14 | |1988/11/14 | ||
| Line 3,039: | Line 3,055: | ||
| | | | ||
|<ref>Neue Westfälische - Bielefeld, 09.10.1992</ref> | |<ref>Neue Westfälische - Bielefeld, 09.10.1992</ref> | ||
|- | |||
|1992/10/ | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|1992/12/18 | |1992/12/18 | ||