Umsonst & Draussen, Porta Westfalica 1979: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
[[List of Embryo concerts|<- Back to the concert list]] | [[List of Embryo concerts|<- Back to the concert list]] | ||
wichsen<br/> | |||
aaaa | |||
'''Friday<br />''' | |||
*13:00 Mathom Theater (Zelt)<br /> | |||
Stage 1:<br /> | |||
*14:30 Molle & Co<br /> | |||
*16:30 Cool Tour<br /> | |||
*17:30 Extrabreit<br /> | |||
*19:00 Elastic Rock Band<br /> | |||
*14:30 Molle & Co | |||
*16:30 Cool Tour | |||
*17:30 Extrabreit | |||
*19:00 Elastic Rock Band | |||
*20:30 High Crack | *20:30 High Crack | ||
*22:00 Session | *22:00 Session | ||
Stage 2: | Stage 2:<br /> | ||
*15:00 Bluesband | *15:00 Bluesband<br /> | ||
*16:30 Living Theatre | *16:30 Living Theatre<br /> | ||
*19:30 Alvaro | *19:30 Alvaro<br /> | ||
*21:00 Mathom | *21:00 Mathom<br /> | ||
'''Saturday''' | '''Saturday''' | ||
Line 45: | Line 41: | ||
*14:30 Missus Beastly | *14:30 Missus Beastly | ||
*16:00 Living Theatre | *16:00 Living Theatre | ||
*17:30 | *17:30 Aera | ||
*19:00 Julius Schittenhelm | *19:00 Julius Schittenhelm | ||
*20:30 Puppenspiel Hobbit Puppenbühne | *20:30 Puppenspiel Hobbit Puppenbühne |
Revision as of 14:03, 31 May 2020
wichsen
aaaa
Friday
- 13:00 Mathom Theater (Zelt)
Stage 1:
- 14:30 Molle & Co
- 16:30 Cool Tour
- 17:30 Extrabreit
- 19:00 Elastic Rock Band
- 20:30 High Crack
- 22:00 Session
Stage 2:
- 15:00 Bluesband
- 16:30 Living Theatre
- 19:30 Alvaro
- 21:00 Mathom
Saturday
- 13:00 Rotznasenkindertheater
Stage 1:
- 14:00 Candela
- 15:30 Good Food
- 17:00 Afghan Orchester
- 18:30 Checkpoint Charlie
- 20:00 Munju
- 21:30 Hammerfest
Stage 2:
- 14:30 Missus Beastly
- 16:00 Living Theatre
- 17:30 Aera
- 19:00 Julius Schittenhelm
- 20:30 Puppenspiel Hobbit Puppenbühne
- 22:00 Hugo
Sunday
- 13:00 Hobbit Puppenbühne (Zelt)
Stage 1:
- 14:00 Embryo
- 15:30 Spacebox
- 17:00 Ganja Band
- 18:30 Schroeder Roadshow
- 20:00 Caco
- 20:30 Schneeballorchester
Stage 2:
- 14:30 Heinzi Gt
- 16:00 Deichtraum
- 17:30 Uli Ahnung/Zeza Duboc