2,130
edits
No edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
[[ | [[File:Odeonprogramm.png|thumb]] | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
|'''Date | |'''Date''' | ||
|'''Band | |'''Band''' | ||
|'''Recording | |'''Recording''' | ||
|- | |- | ||
|1978/01/?? | |1978/01/?? | ||
Line 13: | Line 13: | ||
|1978/09/?? | |1978/09/?? | ||
|Brühwarm (Nymphomannia) | |Brühwarm (Nymphomannia) | ||
|1:00:31 <br/> Audience Recording | |1:00:31 <br /> Audience Recording | ||
|- | |- | ||
|1978/??/?? | |1978/??/?? | ||
|Hammerfest | |Hammerfest | ||
|07:11 <br/> Single "Live" | |07:11 <br /> Single "Live" | ||
|- | |||
|1979/12/07 | |||
|Falckenstein | |||
| | |||
|- | |||
|1979/12/21 | |||
|Aera | |||
| | |||
|- | |||
|1980/02/01 | |||
|Crazy Marching Band | |||
| | |||
|- | |- | ||
|1980/02/16 | |1980/02/16 | ||
Line 40: | Line 52: | ||
|- | |- | ||
|1980/02/29 | |1980/02/29 | ||
|Zamla | |Zamla Mammaz Manna | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 50: | Line 62: | ||
|Aera | |Aera | ||
|Parts for LP "Live" | |Parts for LP "Live" | ||
|- | |||
|1980/12/31 | |||
|Bananas Groove Band | |||
| | |||
|- | |- | ||
|1980/11/?? | |1980/11/?? | ||
Line 61: | Line 77: | ||
|1981/??/?? | |1981/??/?? | ||
|Muck Grohbian | |Muck Grohbian | ||
|28:22 <br/> Bonus on Reissue "Muckefuck" | |28:22 <br /> Bonus on Reissue "Muckefuck" | ||
|- | |||
|1981/10/?? | |||
|Embryos Dissidenten | |||
| | |||
|} | |} |