2,130
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 107: | Line 107: | ||
|[[1970/09/06]] | |[[1970/09/06]] | ||
|Fehmarn, DE <br />(Open Air Love & Peace Festival) | |Fehmarn, DE <br />(Open Air Love & Peace Festival) | ||
| | |||
|- | |||
|[[1970/10/04]] | |||
|Wuppertal, DE <br />Stadthalle Elberfeld (Pop Impuls) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 420: | Line 424: | ||
|Hamburg, DE <br />Fabrik | |Hamburg, DE <br />Fabrik | ||
|40:06 <br /> Cosmic Egg "[https://cosmicegg1.bandcamp.com/album/riding Riding]"<br />Official Bandcamp "[https://embryoband.bandcamp.com/album/embryo-feat-mal-waldron-charlie-mariano-29061973-live-in-hamburg 29.06.1973 Live in Hamburg]" | |40:06 <br /> Cosmic Egg "[https://cosmicegg1.bandcamp.com/album/riding Riding]"<br />Official Bandcamp "[https://embryoband.bandcamp.com/album/embryo-feat-mal-waldron-charlie-mariano-29061973-live-in-hamburg 29.06.1973 Live in Hamburg]" | ||
|- | |||
|[[1973/08/21-25]] | |||
|Laren, NL<br />(Internationaal Jazzfestival) | |||
| | |||
|- | |- | ||
|[[1973/08/24]] | |[[1973/08/24]] |