2,130
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
(7 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 519: | Line 519: | ||
|Jour Fix | |Jour Fix | ||
|Floh de Cologne, Nine Days Wonder, Hotzenplotz, Et Cetera | |Floh de Cologne, Nine Days Wonder, Hotzenplotz, Et Cetera | ||
| | |Live in Studio/Concert | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1971/04/24 | |1971/04/24 | ||
Line 555: | Line 555: | ||
|Ton Steine Scherben | |Ton Steine Scherben | ||
|Live in Concert | |Live in Concert | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1971/06/19 | |1971/06/19 | ||
Line 806: | Line 806: | ||
|Jour Fix | |Jour Fix | ||
|Ton Steine Scherben | |Ton Steine Scherben | ||
| | |Live in Concert | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1972/03/12 | |1972/03/12 | ||
Line 870: | Line 870: | ||
|Ton Steine Scherben | |Ton Steine Scherben | ||
| | | | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1972/05/28 | |1972/05/28 | ||
Line 905: | Line 905: | ||
|Minus Two | |Minus Two | ||
|Live in Studio/Portrait | |Live in Studio/Portrait | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1972/09/21 | |1972/09/21 | ||
Line 953: | Line 953: | ||
|Jour Fix | |Jour Fix | ||
|Franz K. | |Franz K. | ||
| | |Live in Studio | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1972/12/17 | |1972/12/17 | ||
Line 1,352: | Line 1,352: | ||
|Diskuss | |Diskuss | ||
|Et Cetera, Floh de Cologne | |Et Cetera, Floh de Cologne | ||
| | |Live in Studio | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1974/02/12 | |1974/02/12 | ||
Line 1,660: | Line 1,660: | ||
|Haus der offenen Jugend | |Haus der offenen Jugend | ||
|Kraan | |Kraan | ||
| | |Live in Studio | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1975/09/24 | |1975/09/24 | ||
Line 1,667: | Line 1,667: | ||
|Drum | |Drum | ||
|Zyma | |Zyma | ||
| | |Live in Studio | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1975/09/25 | |1975/09/25 | ||
Line 1,696: | Line 1,696: | ||
|Can | |Can | ||
|Live in Studio | |Live in Studio | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1975/11/28 | |1975/11/28 | ||
Line 1,737: | Line 1,737: | ||
|Kaléidospop | |Kaléidospop | ||
|Hoelderlin, Lost Peace | |Hoelderlin, Lost Peace | ||
| | |Live in Studio/Concert | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1976/02/24 | |1976/02/24 | ||
Line 1,861: | Line 1,861: | ||
|1976/09/26 | |1976/09/26 | ||
|SWF | |SWF | ||
|Info-Show | |[[Info-Show]] | ||
|Nine Days Wonder | |Nine Days Wonder | ||
| | | | ||
Line 1,898: | Line 1,898: | ||
|Direkt | |Direkt | ||
|Orange Dew, Bel Ami, Tommy Goldschmidt, Missus Beastly, Ton Steine Scherben | |Orange Dew, Bel Ami, Tommy Goldschmidt, Missus Beastly, Ton Steine Scherben | ||
| | |Documentary | ||
|X | |X | ||
|- | |- | ||
Line 2,076: | Line 2,076: | ||
|X | |X | ||
|- | |- | ||
|1977/ | |1977/06/19 | ||
| | |SWF | ||
| | |Info-Show | ||
| | |Eloy | ||
| | |Playback | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1977/08/14 | |1977/08/14 | ||
Line 2,095: | Line 2,095: | ||
|Checkpoint Charlie, Embryo | |Checkpoint Charlie, Embryo | ||
|Live in Concert | |Live in Concert | ||
|X | |||
|- | |||
|1977/08/21 | |||
|SWF | |||
|Info-Show | |||
|New Triumvirat | |||
|Playback | |||
|X | |X | ||
|- | |- | ||
Line 2,165: | Line 2,172: | ||
|Mammut | |Mammut | ||
|Live in Studio | |Live in Studio | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 2,542: | Line 2,542: | ||
|Grenzland Bayern | |Grenzland Bayern | ||
|Athon-Re | |Athon-Re | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
|1979/10/12 | |||
|BR | |||
|Szene 79 | |||
|La Düsseldorf | |||
| | | | ||
| | | | ||
Line 2,552: | Line 2,559: | ||
|X | |X | ||
|- | |- | ||
|1979/10/ | |1979/10/14 | ||
| | |SWF | ||
| | |Info-Show | ||
| | |Eroc | ||
| | |Playback | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1979/11 | |1979/11 |