2,130
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 801: | Line 801: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |||
|1972/03/13 | |||
|SRF | |||
|Antenne | |||
|Ihre Kinder | |||
|Playback | |||
|X | |||
|- | |- | ||
|1972/03/25 | |1972/03/25 | ||
Line 1,073: | Line 1,080: | ||
|Wallenstein | |Wallenstein | ||
| | | | ||
| | |||
|- | |||
|1973/04/21 | |||
|SRF | |||
|Jugend-TV | |||
|Herodes, Kaktus, Grünspan | |||
|Live in Studio | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,084: | Line 1,098: | ||
|1973/04/28 | |1973/04/28 | ||
|SRF | |SRF | ||
| | |Jugend-TV | ||
|Krokodil | |Krokodil | ||
| | |Live in Concert | ||
| | |X | ||
|- | |- | ||
|1973/05/04 | |1973/05/04 | ||
Line 1,228: | Line 1,242: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |||
|1973/11/01 | |||
|SRF | |||
|Jugend-TV | |||
|Toad | |||
|Playback | |||
|X | |||
|- | |- | ||
|1973/11/02 | |1973/11/02 | ||
Line 1,752: | Line 1,773: | ||
|Can | |Can | ||
|Playback | |Playback | ||
| | |||
|- | |||
|1976/09/01 | |||
|SRF | |||
|Showkasten | |||
|Rumpelstilz | |||
|Live in Studio | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,906: | Line 1,934: | ||
|Tenderness | |Tenderness | ||
|Live in Studio/Portrait | |Live in Studio/Portrait | ||
| | |||
|- | |||
|1977/04/12 | |||
|SRF | |||
|Karussell | |||
|Rumpelstilz | |||
|Live in Studio | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,922: | Line 1,957: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|1977/05/22 | |1977/05/09 | ||
|SRF | |||
|Musik und Gäste | |||
|Rumpelstilz | |||
|Playback | |||
| | |||
|- | |||
|1977/05/22 | |||
|SWF | |SWF | ||
|Info-Show | |Info-Show | ||
|Kraan | |Kraan | ||
|Live in Studio | |Live in Studio | ||
| | |||
|- | |||
|1977/06/04 | |||
|SRF | |||
|Jugend-TV | |||
|Krokus | |||
| | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 1,956: | Line 2,005: | ||
|Playback | |Playback | ||
|X | |X | ||
|- | |||
|1977/09/19 | |||
|SRF | |||
|Musik und Gäste | |||
|Rumpelstilz | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|1977/10/01 | |1977/10/01 | ||
Line 1,962: | Line 2,018: | ||
|Aera | |Aera | ||
| | | | ||
| | |||
|- | |||
|1977/10/15 | |||
|SRF | |||
|Music Scene | |||
|Shivananda | |||
|Live in Studio | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Line 2,019: | Line 2,082: | ||
|Playback | |Playback | ||
|X | |X | ||
|- | |||
|1978/01/14 | |||
|SRF | |||
|Music Scene | |||
|Circus | |||
|Live in Studio | |||
| | |||
|- | |- | ||
|1978/02/10 | |1978/02/10 | ||
Line 2,054: | Line 2,124: | ||
|Interview | |Interview | ||
|X | |X | ||
|- | |||
|1978/03/10 | |||
|SRF | |||
|Plattform | |||
|Circus | |||
|Live in Concert | |||
| | |||
|- | |- | ||
|1978/03/11 | |1978/03/11 | ||
Line 2,080: | Line 2,157: | ||
|Rockpalast | |Rockpalast | ||
|Gate | |Gate | ||
|Live in Concert | |||
| | |||
|- | |||
|1978/04/22 | |||
|SRF | |||
|Music Scene | |||
|Circus | |||
|Live in Concert | |Live in Concert | ||
| | | | ||
Line 2,145: | Line 2,229: | ||
|Playback | |Playback | ||
|X | |X | ||
|- | |||
|1978/10/04 | |||
|SRF | |||
|Plattform | |||
|Rumpelstilz | |||
|Live in Concert | |||
| | |||
|- | |- | ||
|1978/10/14 | |1978/10/14 | ||
Line 2,458: | Line 2,549: | ||
|Bio's Bahnhof | |Bio's Bahnhof | ||
|Tangerine Dream | |Tangerine Dream | ||
| | |||
| | |||
|- | |||
|1980/10/01 | |||
|SRF | |||
|Jugend-TV | |||
|Krokus | |||
| | | | ||
| | | |