Testseite: Difference between revisions
Appearance
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable | {| class="wikitable centered" | ||
| | |- style="background:#B0C4DE" | ||
| | | [[1974]] | [[1975]] | [[1976]] | [[1977]] | [[1978]] | [[1979]] | [[1980]] | [[1981]] | [[1982]] | [[1983]] ◀ '''1984''' ▶ [[1985]] | [[1986]] | [[1987]] | [[1988]] | [[1989]] | [[1990]] | [[1991]] | [[1992]] | [[1993]] | [[1994]] | ||
| | |} | ||
| | |||
| | <div style="clear:left;"></div> | ||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| Januar 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |- | ||
| | | || || || || || || 1 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |[[Mo, 2. Januar 1984|2]] ||3||4||5||6||7||8 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |9||10|| 11||12||13||14||15 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |16||17|| [[Mi, 18. Januar 1984|18]]||19||20||21||22 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 23||24||25||26||27||28||29 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 30||31|| || || || || | ||
| | |} | ||
| | |||
| | {| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | ||
| | |+ style="padding-bottom:1em"| Februar 1984 | ||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |- | ||
| | | || || 1 || 2 || 3 ||[[Sa, 4. Februar 1984|4]]||[[So, 5. Februar 1984|5]] | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 6|||[[Di, 7. Februar 1984|7]]||8||9||10||11||12 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | [[Mo, 13. Februar 1984|13]]||14||15||16||17||18||19 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 20||21||22||23||[[Fr, 24. Februar 1984|24]]||25||26 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 27||28||29|| || || || | ||
| | |} | ||
| | |||
| | {| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | ||
| | |+ style="padding-bottom:1em"| März 1984 | ||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |- | ||
| | | || || || 1 || 2 || 3 ||4 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 5||6||7||8||9||[[Sa, 10. März 1984|10]]||[[So, 11. März 1984|11]] | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 12||[[Di, 13. März 1984|13]]||14||15||16||17||18 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | [[Mo, 19. März 1984|19]]||20||[[Mi, 21. März 1984|21]]||22||23||24||25 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | | 26||27||28||29||30||[[Sa, 31. März 1984|31]]|| | ||
| | |} | ||
| | |||
| | {| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | ||
| | |+ style="padding-bottom:1em"| April 1984 | ||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |- | ||
| | | || || || || || || [[So, 1. April 1984|1]] | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |2 ||3||4||[[Do, 5. April 1984|5]]||6||7||8 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |9||10|| 11||12||13||14||15 | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |16||17|| 18||19||20||21||22 | ||
| | |- | ||
| | | 23||[[Di, 24. April 1984|24]]||25||26||27||28||29 | ||
| | |- | ||
| | |[[Mo, 30. April 1984|30]]|| || || || || || | ||
|} | |||
<div style="clear:left;"></div> | |||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| Mai 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |||
| || [[Di, 1. Mai 1984|1]] || 2 || [[Do, 3. Mai 1984|3]] ||4||5||6 | |||
|- | |||
| 7||8||9||10||11||12||13 | |||
|- | |||
| 14||15||16||17||18||19||20 | |||
|- | |||
| 21||22||23||24||25||26||27 | |||
|- | |||
| [[Mo, 28. Mai 1984|28]]||29||30||31|| || || | |||
|} | |||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| Juni 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |||
| || || || || [[Fr, 1. Juni 1984|1]] || [[Sa, 2. Juni 1984|2]] || [[So, 3. Juni 1984|3]] | |||
|- | |||
| 4||5||6||7||8||9||10 | |||
|- | |||
| [[Mo, 11. Juni 1984|11]]||[[Di, 12. Juni 1984|12]]||13||14||15||[[Sa, 16. Juni 1984|16]]||17 | |||
|- | |||
| 18||19||20||21||[[Fr, 22. Juni 1984|22]]||[[Sa, 23. Juni 1984|23]]||[[So, 24. Juni 1984|24]] | |||
|- | |||
| 25||[[Di, 26. Juni 1984|26]]||27||[[Do, 28. Juni 1984|28]]||[[Fr, 29. Juni 1984|29]]||[[Sa, 30. Juni 1984|30]]|| | |||
|} | |||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| Juli 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |||
| || || || || || || [[So, 1. Juli 1984|1]] | |||
|- | |||
|2 ||3||4||5||6||[[Sa, 7. Juli 1984|7]]||8 | |||
|- | |||
|9||10|| 11||12||13||14||[[So, 15. Juli 1984|15]] | |||
|- | |||
|16||17|| 18||19||20||21||[[So, 22. Juli 1984|22]] | |||
|- | |||
|[[Mo, 23. Juli 1984|23]]||[[Di, 24. Juli 1984|24]]||25||26||27||28||29 | |||
|- | |||
| 30||31|| || || || || | |||
|} | |||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| August 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |||
| || || 1 || [[Do, 2. August 1984|2]] || [[Fr, 3. August 1984|3]] ||4||5 | |||
|- | |||
| 6||7||8||9||10||11||12 | |||
|- | |||
| 13||14||[[Mi, 15. August 1984|15]]||16||17||18||19 | |||
|- | |||
| 20||21||22||23||24||25||[[So, 26. August 1984|26]] | |||
|- | |||
| 27||28||29||30||31|| || | |||
|} | |||
<div style="clear:left;"></div> | |||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| September 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |||
| || || || || || 1||2 | |||
|- | |||
|3||4||5||6||7||8||9 | |||
|- | |||
|10|| 11||12||13||14||15||[[So, 16. September 1984|16]] | |||
|- | |||
|17|| [[Di, 18. September 1984|18]]||19||20||21||22||[[So, 23. September 1984|23]] | |||
|- | |||
|24||25||26||27||28||29||30 | |||
|} | |||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| Oktober 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |||
|1||2 ||3||4||5||[[Sa, 6. Oktober 1984|6]]||7 | |||
|- | |||
|8||9||10|| 11||12||13||14 | |||
|- | |||
|15||16||17|| 18||19||20||21 | |||
|- | |||
| 22||23||24||25||26||27||28 | |||
|- | |||
| 29||30||31|| || || || | |||
|} | |||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| November 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |||
| || || || 1 || 2 || 3 ||4 | |||
|- | |||
| 5||6||7||[[Do, 8. November 1984|8]]||9||10||11 | |||
|- | |||
| 12||13||14||15||[[Fr, 16. November 1984|16]]||17||[[So, 18. November 1984|18]] | |||
|- | |||
| 19||20||21||22||23||[[Sa, 24. November 1984|24]]||25 | |||
|- | |||
| 26||[[Di, 27. November 1984|27]]||28||29||30|| || | |||
|} | |||
{| class="wikitable" style="float:left; margin-right:3em; text-align:center" | |||
|+ style="padding-bottom:1em"| Dezember 1984 | |||
! style="width: 1.5em" | Mo || style="width: 1.5em" | Di || style="width: 1.5em" | Mi || style="width: 1.5em" | Do || style="width: 1.5em" | Fr || style="width: 1.5em" | Sa || style="width: 1.5em" | So | |||
|- | |||
| || || || || || [[Sa, 1. Dezember 1984|1]]||2 | |||
|- | |||
|3||4||[[Mi, 5. Dezember 1984|5]]||6||7||8||[[So, 9. Dezember 1984|9]] | |||
|- | |||
|10|| 11||12||13||[[Fr, 14. Dezember 1984|14]]||15||16 | |||
|- | |||
|17|| 18||19||20||21||22||23 | |||
|- | |||
|[[Mo, 24. Dezember 1984|24]]||[[Di, 25. Dezember 1984|25]]||26||27||[[Fr, 28. Dezember 1984|28]]||29||30 | |||
|- | |||
|[[Mo, 31. Dezember 1984|31]]|| || || || || || | |||
|} | |} | ||
Revision as of 20:12, 18 October 2020
| 1974 | 1975 | 1976 | 1977 | 1978 | 1979 | 1980 | 1981 | 1982 | 1983 ◀ 1984 ▶ 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
| 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
| 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
| 28 | 29 | 30 | 31 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | ||||
| 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
| 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
| 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
| 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
| 30 | 31 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | |||||
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
| 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
| 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
| 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
| 29 | 30 | 31 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | |||||
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
| 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
| 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
| 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| 31 |