Bahnreise Mai 2025: Difference between revisions

No edit summary
No edit summary
Line 9: Line 9:
|-
|-
! colspan="6" |12.05.2025
! colspan="6" |12.05.2025
|-
|17:06 Karlsruhe Hbf
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=DB&kategorie=IC&cislo=2165&nazev=&rok=2025 '''IC''' ''2165'' -> Stuttgart]
18:03 Stuttgart Hbf
|
|
|
|
|
|-
|-
|19:13 Stuttgart Hbf<br />[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=D-&kategorie=NJ&cislo=237&nazev=&rok=2025 '''EN''' ''237'' ''Kalman Imre'' -> Budapest]<br />09:25 Hegyeshalom
|19:13 Stuttgart Hbf<br />[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=D-&kategorie=NJ&cislo=237&nazev=&rok=2025 '''EN''' ''237'' ''Kalman Imre'' -> Budapest]<br />09:25 Hegyeshalom
Line 57: Line 66:
|-
|-
|18:08 Bratislava-Petrzalka
|18:08 Bratislava-Petrzalka
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZSSK&kategorie=Os&cislo=1320&nazev=&rok=2025 '''Os''' ''1320'' -> Bratislava]
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZSSK&kategorie=Os&cislo=1320&nazev=&rok=2025 '''S 8''' ''1320'' -> Bratislava]


18:22 Bratislava Nove Mesto
18:22 Bratislava Nove Mesto
Line 99: Line 108:
|-
|-
|13:30 Zvolen os.st.
|13:30 Zvolen os.st.
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZSSK&kategorie=Os&cislo=6118&nazev=&rok=2025 '''Os''' ''6118'' -> Horná Štubňa]
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZSSK&kategorie=Os&cislo=6118&nazev=&rok=2025 '''S 52''' ''6118'' -> Horná Štubňa]


14:43 Horná Štubňa
14:43 Horná Štubňa
Line 109: Line 118:
|-
|-
|14:47 Horná Štubňa
|14:47 Horná Štubňa
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZSSK&kategorie=Os&cislo=7520&rok=2025 '''Os''' ''7520'' -> Vrútky]
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=ZSSK&kategorie=Os&cislo=7520&rok=2025 '''S 5''' ''7520'' -> Vrútky]


15:35 Vrútky
15:35 Vrútky
Line 224: Line 233:
|10:14 Litoměřice horní n.  
|10:14 Litoměřice horní n.  
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=A%C5%BDD&kategorie=Os&cislo=25508&nazev=&rok=2021&lang=de '''U 10''' ''25508'' -> Most]
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=A%C5%BDD&kategorie=Os&cislo=25508&nazev=&rok=2021&lang=de '''U 10''' ''25508'' -> Most]
11:27 Most
11:27 Most
|AŽD Praha
|AŽD Praha
Line 233: Line 243:
|11:42 Most  
|11:42 Most  
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=RJ&kategorie=Os&cislo=6511&nazev=&rok=2025 '''U 13''' ''6511'' -> Žatec západ]
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=RJ&kategorie=Os&cislo=6511&nazev=&rok=2025 '''U 13''' ''6511'' -> Žatec západ]
12:22 Zatec
 
12:22 Žatec
|RegioJet
|RegioJet
|Pesa Elf  
|Pesa Elf  
Line 240: Line 251:
|
|
|-
|-
|12:39 Zatec
|12:39 Žatec
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=DLB&kategorie=Os&cislo=16811&rok=2025 '''U 14''' ''16811 ->'' Rakovník západ]
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=DLB&kategorie=Os&cislo=16811&rok=2025 '''U 14''' ''16811 ->'' Rakovník západ]
13:39 Rakovník
13:39 Rakovník
|Die Länderbahn  
|Die Länderbahn  
Line 250: Line 262:
|-
|-
|14:11 Rakovník  
|14:11 Rakovník  
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=%C4%8CD&kategorie=Os&cislo=7714&rok=2025 '''S 75''' ''7714'' -> Beroun]
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=%C4%8CD&kategorie=Os&cislo=7714&rok=2025 '''S 75''' ''7714'' -> Beroun]  
 
15:05 Beroun  
15:05 Beroun  
|ČD
|ČD
Line 259: Line 272:
|-
|-
|15:52 Beroun  
|15:52 Beroun  
R 762 Berounka Bmz
[https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=%C4%8CD&kategorie=R&cislo=762&nazev=Berounka&rok=2025 '''R''' ''762 Berounka'' -> Klatovy]
16:37 Plzen
 
|
16:37 Plzeň hl.n.
|
|ČD
|Lokbespannt
|
|
|
|
|
|
|}
|}