German Rock on TV: Difference between revisions

mNo edit summary
mNo edit summary
Line 261: Line 261:
|Fashion Pink
|Fashion Pink
|
|
|
|-
|1970
|WDR
|Hier und Heute
|Molle
|Live in Concert
|
|
|-
|-
Line 414: Line 421:
|[[Talentschuppen]]
|[[Talentschuppen]]
|Fashion Pink, The Petards
|Fashion Pink, The Petards
|Live in Studio
|
|-
|1970/11/11
|SWF
|Talentschuppen
|Fashion Pink
|Live in Studio
|Live in Studio
|
|
Line 1,319: Line 1,333:
|Live in Studio
|Live in Studio
|X
|X
|-
|1973/12/20
|NDR
|Rock made in Germany
|Atlantis, Wolfram
|
|L
|-
|-
|1974
|1974
Line 1,430: Line 1,451:
|Kraan, Volks-Musik
|Kraan, Volks-Musik
|Live in Concert
|Live in Concert
|
|X
|-
|-
|1974/05/25
|1974/05/25